Podłoga jest jednym z najistotniejszych wątków budowy. Częścią składową rozstrzygającą o jej trwałości jest wylewka. Profesjonalnie wykonana wylewka powinna być wolna od spękań, gładka, wytrzymała na zabrudzenia oraz względnie szybko schnąć. W przypadku ogrzewania spod paneli wylewka powinna przenosić ciepło armatury cieplnej.
Nienagannie płaskie oraz jednolite posadzki
Własnością wylewki anhydrytowej jest prawie perfekcyjnie prosta oraz gładka powierzchnia. Płynna konsystencja wylewki anhydrytowej nadaje jej rzeczywiste właściwości samopoziomujące, co umożliwia uzyskać nienagannie równe i jednolite nawierzchnie. Przygotowanie wylewki jest niezwykle proste. Absolutnie nie wymaga wykorzystywania profesjonalnych narzędzi, dla tego da radę ją przygotować samodzielnie, zmniejszając przy tym koszty prac budowlanych. Na powierzchni wylewki anhydrytowej nie powstaje warstewka spieku, innymi słowy nie wymaga ona dodatkowego szlifowania.
Krótki etap realizacji
Wylewkę anhydrytową przygotowuje się niezwykle bezproblemowo oraz szybko. Etap konstrukcji apartamentów uległ w poprzednich latach dużemu skróceniu. Zarówno inwestor jak i budowlaniec szuka techniki, która gwarantuje uzyskanie założonego celu przy jak najszybszym terminie realizacji. Zastosowanie wylewki anhydrytowej zapewnia opcję zrealizowania dużych powierzchni w krótkim czasie oraz przy zaangażowaniu relatywnie niedużych nakładów robocizny.
Szybki okres suszenia
Wyjątkowo istotną cechą charakterystyczną wszelkich wylewek anhydrytowych jest krótki okres suszenia. Uzależniony on jest od 3 kluczowych składników: grubości wylewki, temperatury środowiska plus rotacji powietrza. Wysokie właściwości wytrzymałościowe wylewek anhydrytowych powodują, że mamy możliwość przygotowywać je w delikatniejszych warstwach (dla przykładu. na warstewce styropianu starczy tylko 35 milimetra). Wylewki anhydrytowe w odróżnieniu od tradycyjnych bynajmniej nie wymagają periodu pielęgnacji. Przekłada się to na to, że natychmiast po dwóch dobach od położenia można dom wywietrzyć, tworząc przeciągi.
Reasumując, minimalna grubość a także możliwość względnie ekspresowego wietrzenia owocują, że czas wysychania wylewek anhydrytowych ulega gwałtownemu skróceniu w porównaniu do tradycyjnych wylewek cementowych. W przypadku wylewek anhydrytowych wykonanych na ogrzewaniu podłogowym okres suszenia robi się jeszcze krótszy, ponieważ już 7 dni licząc od przygotowania jest możliwość włączyć ogrzewanie (wylewki standardowe tuż po 28 dobach). Mniejszy okres suszenia wylewki przekłada się na sposobność szybszego podjęcia działalności wykończeniowych, innymi słowy obniżenie czasu realizacji prac budowlanych.